Alicia & Adriaan | Kasteel van Loppem

“We willen zo graag dat je foto's maakt maar we willen vooral dat je zelf kan genieten van ons feest.”

Toen mijn nicht en haar verloofde me vroegen om hun trouwdag vast te leggen, was dat het eerste wat ze zeiden.

Een super lief gebaar, maar mijn antwoord was snel gegeven. Fotograferen is nu eenmaal wat ik het liefste doe. Met mijn camera in de hand sta ik op de eerste rij bij de mooiste en meest emotionele momenten van de dag. Juist daardoor beleef ik alles nog intenser.

Wel hebben we op voorhand afspraken gemaakt over de planning, zodat er op de juiste momenten ook tijd was om de camera even weg te leggen en gezellig mee te klinken op het kersverse echtpaar.

De dag vond plaats op een prachtig kasteeldomein, een droomlocatie voor hun romantische trouwfeest. Mijn fotodag begon meteen sfeervol met de rode loper foto’s: het vastleggen van gasten, koppels en gezinnen bij hun aankomst. Zodra alle gasten op de rode loper waren verwelkomd, liepen ze door om een plekje te kiezen voor de ceremonie.

Als ik eerlijk ben, blijft de ceremonie voor mij altijd het mooiste deel van een trouwdag. De persoonlijke geloften, de liefdevolle blikken en de oprechte emoties zorgen telkens opnieuw voor bijzondere momenten die ik met veel plezier vastleg. Het absolute hoogtepunt van de ceremonie was zonder twijfel Olaf, de hond. Vol enthousiasme kwam hij over de rode loper gerend met de ringen. Alleen leek hij op het einde even vergeten waar hij precies naartoe moest, wat voor heel wat lachende gezichten zorgde. Een heerlijk moment dat niemand snel zal vergeten.

Na de felicitaties begonnen we meteen aan de familieshoot en de koppelshoot op het kasteeldomein. Omdat de sfeer tussen ons zo vertrouwd was, stonden ze allebei ontspannen en vol energie voor de lens. Toen het diner begon, zat het fotograferen er voor mij op en kon ik de knop omzetten om als gast mee te vieren.

Waarom een vertrouwde band een voordeel kan zijn

Achteraf kreeg ik vaak de vraag hoe het was om tegelijk familie en fotograaf te zijn op zo’n belangrijke dag. Voor mij voelde dat eigenlijk als een meerwaarde. Sterker nog: het bracht een aantal voordelen met zich mee die het eindresultaat alleen maar ten goede kwamen.

  • Extra gedrevenheid: Wanneer ik voor familie werk, wil ik het uiteraard nog beter doen. Die gezonde spanning zorgt ervoor dat ik extra scherp ben op elk klein detail.
  • Ik weet wat voor hen telt: Omdat ik mijn nicht heel goed ken, hoefden ze me amper iets uit te leggen. Ik wist door haar exact wat zij als koppel belangrijk vinden, welke details betekenis hebben en wie de voornaamste mensen rondom hen zijn.
  • Middenin de emotie: Ik beleef de sfeer van de familie van héél dichtbij, wat me helpt om echt authentieke en ongedwongen beelden van hen samen te schieten.
  • Eerlijke feedback tijdens de dag: Zit haar kleed niet goed, staat zijn dasje scheef of waait er iets in het haar? Omdat onze band zo vertrouwd is, durf ik dat meteen te zeggen en natuurlijk mochten zij mij ook altijd aanspreken.

Terugkijkend ben ik ontzettend dankbaar dat ik deze bijzondere dag mocht vastleggen. Niet alleen omdat het een prachtig huwelijk was, maar ook omdat ik dit mocht doen voor mensen die me zo nauw aan het hart liggen. Elk trouwfeest heeft zijn eigen verhaal. Ik ben benieuwd naar dat van jullie. En wie weet welk onverwacht moment er op jullie trouwdag ontstaat. Ik kom het graag mee beleven en vastleggen.

comments

Plaats jouw reactie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

 © 2026 Andries Marion